Öğrenmek İstiyorum
 • Ayrılan Çiftler ve Çocuk

  Birliktelikler, ayrılığı planlayarak başlamaz, ancak ayrılık kaçınılmaz olduğunda, bu ayrılık çocuğun yaşamını nasıl etkiler, siz ve eşiniz ayrılık öncesi çocuğunuza nasıl yaklaşmalısınız?

  DEVAMI
 • Çocuk ve Teknoloji: Evebeynler İçin 10 İpucu

  Kabul edelim veya etmeyelim, çocuklar dijital bir dünyada büyüyorlar, medya ve dijital aletler ise yaşantımızın önemli bir parçası. Uygun kullanıldığında yararları tartışılmayacaktır, ancak çocuklarda sağlıklı düşünme ve gelişim için yardımlarımızın çok önemli olduğunu da akıldan çıkartmamak gerekir.

  DEVAMI
 • Çocuklarda Kolestrol Riski

  Her fırsatta gelecekteki salgın hastalık olarak adlandırılan durumun obezite olduğuna dikkat çekmekteyiz. Hatalı beslenme, gıda güvenliğinin sağlanamaması, anne sütüne gereken değer ve desteğin verilememesi sağlıksız bir geleceğin habercisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

  DEVAMI
 • Ergenlik Döneminde Gençlerimize Karşı Dikkatli Olun

  Suriye’ li Aylan’ ın kıyıya vuran o cansız bedeni ve nice göçmen çocuklar, geçtiğimiz günlerde Cizre’ de kurşunlara hedef olan 3 aylık Miray, 5 yaşındaki Hüseyin Selçuk, şehitlerimizin arkasından bizlere emanet edilen şehit çocukları ya da aile içi şiddete maruz kalan çocuklar, çocuk gelinler ve daha niceleri.

  DEVAMI
 • Öfke Nöbetleri

  An gelir, yürümeye başlayan çocuğunuzu tanıyamaz hale gelebilirsiniz. Hırçın, durdurulamayan çığlıklar atan ve sizin de sabırlarınızı zorlayan davranış değişiklikleri içerisine girmiş olabilirler. Kaçıp kurtulabilir misiniz? Böyle bir yol olamayacağına göre, bu olumsuzluğu eğitim için fırsata çevirerek, kriz yönetimi planları yapmalısınız.

  DEVAMI
 • Bebeklerde Açlık ve Tokluk İpuçları

  Onların bir dili var. Hayatın ilk yıllarında bizler o dili öğrenmeye ve onların davranışlarından isteklerini çözmeye çalışırken, bakıyorlar ki bizlerden bir şey olmuyor, onlarda çaresiz ana dillerini öğrenip, konuşmaya başlıyorlar.

  DEVAMI
 • Aile İçi Mutluğun Önemi

  Çocukluk döneminde yaygın aile içi sorunlara maruz kalmanın beyin gelişimini bozduğunu biliyor musunuz?

  DEVAMI
 • Akrep Sokması

  Yaz aylarında Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yaşanan tehlikelerden birisidir.

  DEVAMI
 • Alerji Nedir?

  Yaz sıcakları bitiyor, bugün sonbaharın ilk günü. Yaz mevsiminin mavi ve yeşil renklerinden sonra sonbaharın renk cümbüşü bizleri bekliyor. Rengarenk sonbaharda bir bekleyen de alerjiler.

  DEVAMI
 • Sebze ve Meyveler

  Doğa gerçek bir hazinedir. Mevsiminde yenen meyve ve sebzeler zengin içerikleri ile vitamin ve mineral gereksinimini karşılarken, aynı zamanda hücre yenilenmesini, toksik maddelerin vücuttan atılmasını da sağlar.

  DEVAMI
 • İyi Anne Baba Olmak

  Siz ve çocuğunuz arasında iyi bir iletişim, pozitif ilişki geliştirilmesi için çok önemlidir. Bebekliğinden itibaren kurduğunuz sıcak ilişki, büyüdükçe her konuyu konuşmayı kolay hale getirecektir.

  DEVAMI
 • Anne Sütünün Yararlarını Yeterince Biliyor muyuz?

  0-6 ay arası bebeklerin beslenmesinde ideal olan anne sütüdür.Emzirmeye bebek doğar doğmaz başlanmalı ve çok kıymetli olan kolostrum (ağız sütü) bebeğe verilmelidir. Kolostrum,proteinden zengindir ve içerdiği immünglobulinler sayesinde bağışıklığı güçlendirir.

  DEVAMI